مجموعه آموزشی کانون زبان خیام با چارت آموزشی دقیق و برنامه ریزی شده و اساتید معتبر و با تجربه زبان فرانسوی اقدام به برگزاری دوره های زبان فرانسوی در سه رده سنی کودکان/نوجوانان/بزرگسالان و در سه سطح مقدماتی / متوسطه / پیشرفته می‌کند.
این دوره ها در قالب ۱۵ جلسه آموزشی ۹۰ دقیقه ای در ساختمان مرکزی و شعبات کانون زبان خیام برگزار می‌شود.

در مورد زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از زبان های رومی از خانواده هندی اروپایی است.این زبان مشابه زبان هایی مانند ایتالیایی ‌، پرتقالی، اسپانیایی، رومانیایی و برخی زبان های لاتین در امپراطوری روم نشات گرفته است.
زبان فرانسه زبان ۲۹ کشور به شمار می‌رود. زبان فرانسه به عنوان زبان اول در کشور کانادا بخش والونیا در کشور بلژیک، غرب کشور سوئیس، موناکو و بخش های دیگری از کانادا و ایالات متحده به شمار می رود.
زبان فرانسه چهارمین زبان بزرگ اتحادیه اروپا میباشد و حدود بیست درصد از جمعیت اروپا زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند. در نتیجه چیزی حدود ۲۷۰ میلیون نفر در سراسر جهان می‌توانند به زبان فرانسه صحبت کنند.

پیشینه زبان فرانسوی

زبان فرانسوی نیز به‌مانند زبان‌های دیگر در طول تاریخ دچار تغییرات فراوانی شده‌است. کشور فرانسه در روزگار باستان بخش مهمی از سرزمینی پهناور در غرب اروپا به نام گل بوده‌است.

گل‌ها به زبانی هم‌خانواده زبان مردم بریتانیای باستان، یعنی کِلت‌ها صحبت می‌کردند. رواج زبان کلتی در سرزمین گل تا قبل از هجوم رومیان ادامه داشت.

این هجوم در قرن دوم قبل از میلاد صورت گرفت و رومیان به‌تدریج زبان لاتین را در بین مردم فرانسه گسترش دادند.

البته این زبان شکل متفاوتی از زبان لاتین اصیل داشت و همان زبانی نبود که در سنای روم بدان صحبت می‌گردید یا درنوشتار نویسندگان کلاسیک می‌آمد.

این زبانِ ساده‌تر و بی‌قاعده‌تر که معمولاً توسط سربازان و بازرگانان به فرانسویان آموخته می‌شد، گالو-رومن یا لاتین عامیانه لقب گرفت.

زبان لاتین عامیانه نیز در امتداد زمان به زبان فرانسوی کهن تبدیل گشت.

زبان فرانسوی در ایران

در ایران زبان فرانسوی بعد از زبان انگلیسی دومین زبان محبوب است.
و دانش جویان و زبان آموزان زیادی در رشته های مختلف زبان فرانسه مشغول به تحصیل می‌باشند.

چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

یک زبان جهانی

بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در پنج قاره فرانسوی صحبت می کنند. OIF، سازمان بین المللی کشورهای فرانسوی، شامل ۷۷ ایالت و دولت است.

فرانسوی دومین زبان بعد از زبان انگلیسی است که در جهان یاد داده می‌شود و ششمین زبان مورد استفاده در جهان است.

بازار کار

توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه علاوه بر انگلیسی مزیتی بر بازار کار بین المللی است. دانستن زبان فرانسه، درهای شرکت‌های فرانسه و دیگر نقاط فرانسوی‌زبان جهان (کانادا، سوئیس، بلژیک و قاره آفریقا) را باز می‌کند.

فرانسه به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ و سومین مقصد برای سرمایه‌گذاری در جهان، یک شریک اقتصادی مهم است.

زبان فرهنگی

فرانسوی زبانِ بین المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است. دانستن زبان فرانسه، دسترسی به آثار بزرگ ادبیات فرانسه، و همچنین فیلم ها و آهنگ ها را فراهم می کند.

فرانسوی زبان ویکتور هوگو، مولیر، لئوپولد سندارنگور، ادیت پیاف و ژان پل سارتر است.

زبان فرانسه برای سفر

فرانسه یکی از نقاط توریستی جهان است و سالانه بیش از ۷۹.۵ میلیون بازدیدکننده را جذب می کند.

حتی کمی توانایی صحبت کردن فرانسوی موجب لذت بردن از سفر به پاریس و تمام مناطق فرانسه (از کوه های کوهستان کوته دوزور تا قله های سرازیری آلپ ها از طریق خط ساحلی ناهموار بریتانی) می‌شود.

همچنین دید مردم را نسبت به فرهنگ فرانسه، ذهنیت و روش زندگی آن‌ها باز می‌کند.

فرانسه در سفر به آفریقا، سوئیس، کانادا، موناکو و دیگر مکانها مفید است

زبان فرانسه برای تحصیل

فرانسوی صحبت کردن، فرصت‌های تحصیلی را در دانشگاه‌های مشهور فرانسه و مدارس تجاری باز می کند، که در میان موسسات عالی آموزش عالی در اروپا و جهان قرار دارد.

دانش آموزانی با سطح خوب فرانسوی واجد شرایط دریافت کمک مالی دولت فرانسه برای ثبت‌نام در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در فرانسه می‌‌شوند

مجموعه آموزشی کانون زبان خیام
دوره های این زبان را به صورت خاص مورد اهمیت قرار داده همچنین با برگزاری دوره های زبان فرانسه به صورت ترمیک با تاکید بر مکالمه
سعی بر رفع نیاز زبان آموزان خود در رده سنی های مختلف دارد.